پیشینه و مبانی نظری پژوهش سلامت روان وایمان با شادکامی – دانلود

ارائه فایل تست شده و بدون مشکل پیشینه و مبانی نظری پژوهش سلامت روان وایمان با شادکامی از دسته روانشناسی و روانپزشکی بدون مشکل خاموشی و هر گونه مشکل در قالب zip و بسیار فشرده شده بدون پسورد

سایت تعمیرات نرم افزاری  مفتخر است که فایل پیشینه و مبانی نظری پژوهش سلامت روان وایمان با شادکامی از فایلهای پر مخاطب در ارتباط با موبایل و تبلت ، امنیتی ، اندروید و دیگر نرم افزار های آماده و تست شده می باشد، فایل نامبرده بسیار کم یاب بوده و تنها در چند سایت محدود ایرانی و به قیمتهای بسیار بالا بفروش می رسد که در این سایت  به ارزانی اقدام به خرید فایل نمائید.پیشینه و مبانی نظری پژوهش سلامت روان وایمان با شادکامی را با مشخصات زیر  از دسته روانشناسی و روانپزشکی دانلود نمایید. تعمیرات نرم افزاری  جهت ارتباط با ما از لینک زیر استفاده نمائید

پیشینه و مبانی نظری پژوهش سلامت روان وایمان با شادکامی

پیشینه-و-مبانی-نظری-پژوهش-سلامت-روان-وایمان-با-شادکامی

تحقیق مبانی نظری وپژوهش سلامت روان وایمان با شادکامی

مبانی نظری وپژوهش سلامت روان وایمان با شادکامی دارای ۴۷ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی
برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و
پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها،
استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:

مبانی نظری  وپیشینه تحقیق سلامت روان وایمان با شادکامی

فصل دوم: مبانی نظری تحقیق

۲-۱٫مقدمه. ۱۲

۲-۲٫ سلامت روانی ۱۲

۲-۲-۱٫ تعریف سلامت روانی ۱۲

۲-۲-۲٫ دیدگاه­های مربوط به سلامت روان. ۱۳

۳-۲٫  ایمان مذهبی. ۲۲

۲-۳-۱٫ تعریف ایمان ۲۲

۲-۳-۲٫ دیدگاه­های مربوط به ایمان و معنویت. ۲۳

۲-۴٫ سلامت روان و ایمان. ۲۶

۲-۴-۱٫ نظریات و الگوها ۲۶

۲-۴-۲٫ بررسی اصطلاحات قرآنی پیرامون سلامت روان. ۲۷

۲-۴-۳٫ مفهوم سلامت روان در قرآن ۲۹

۲-۴-۴٫ ویژگی­های سلامت روان در قرآن ۳۱

۲-۴-۵٫ ایمان از چه راه­­هایی موجب سلامت روان می­شود. ۳۳

۲-۵٫ شادکامی. ۳۴

۲-۵-۱٫ تعریف شادکامی. ۳۴

۲-۵-۲٫ شادکامی و سلامت ۳۴

۲-۵-۳٫ شادکامی و اعتقادات مذهبی ۳۴

۲-۵-۴٫ سایر عوامل مؤثر بر شادکامی. ۳۵

مبانی نظری تحقیق

۲-۱٫ مقدمه
آن­چه از دیرباز سهمى از تلاش‌های فکرى اندیشمندان، فیلسوفان، جامعه شناسان و روان­شناسان را به خود اختصاص داده، تحقیق و پژوهش در مقوله سلامت روانی است. گذشت قرون و سال‌ها نه تنها از ارج و اعتبار چنین حوزه‌ای نکاسته، بلکه با توجه به الزام‌های خاص خود، بر اهمیت آن افزوده است. اکنون در قرن بیست و یکم، انسان مضطرب، افسرده و بحران‌زده عصر حاضر بیش از هر زمانى دیگرى نیازمند وجود تعاریف و پژوهش‌های علمی در حوزه سلامت روانی می‌باشد تا از این راه بتواند قدم‌های مؤثری در زمینه ارتقای سطح زندگی خویش بردارد. یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای شروع یک پژوهش علمی بررسی تعاریف، نظریه‌ها و سایر تحقیقاتی است که در این حیطه صورت گرفته است که در این فصل به آن پرداخته خواهد شد.

۲-۲٫ سلامت روانی

۲-۲-۱٫ تعریف سلامت روانی

بر اساس تعریف دانشنامه آزاد ویکی‌پدیا، سلامت روانی یا سلامت رفتاری سطحی از بهزیستی روان‌شناختی یا فقدان بیماری روانی است که گویای حالت روانی شخص به گونه­ای است که عملکردش در سطح رضایت‌بخشی از سازگاری هیجانی و رفتاری باشد. از دیدگاه روان­شناسی مثبت و یا کل‌گرایی، سلامت روان ممکن است شامل توانایی فرد برای لذت بردن از زندگی و ایجاد یک تعادل بین فعالیت‌های زندگی و تلاش برای دستیابی به انعطاف‌پذیری روانی است.

به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) سلامت روان شامل بهزیستی ذهنی، خود کارآمدی ادراک‌شده، خودمختاری، شایستگی، وابستگی بین نسلی و خود شکوفایی معنوی فرد و هیجانی بالقوه، در میان دیگران است. همچنین، WHO بیان می‌کند که بهزیستی فردی در گروی توانایی‌های افراد برای مقابله با استرس‌های روزمره زندگی، کار مولد و کمک به جامعه خود می‌باشد. با این حال، تفاوت‌های فرهنگی، ارزیابی‌های ذهنی و رقابت حرفه‌ای نظریه‌ها همگی بر چگونگی تعریف سلامت روانی اثرگذار می‌باشد.

۲-۲-۲٫ دیدگاه‌های مربوط به سلامت روان

مکتب روان‌پریشی

زیگموند فروید

به نظر فروید اکثر مردم به درجات مختلف روان‌نژند هستند و سلامت روان‌شناختی یک ایده­آل است نه یک هنجار آماری. به عقیده او، ویژگی‌های خاصی برای سلامت روان‌شناختی ضرورت دارد. نخستین ویژگی هشیاری (خودآگاهی) است؛ یعنی هر آن­چه ممکن است در ناهشیاری (ناخودآگاهی) موجب مشکل شود بایستی خودآگاه شود.

به عقیده فروید انسان متعارف کسی است که مراحل رشد روان جنسی را با موفقیت گذرانیده باشد و در هیچ‌یک از مراحل بیش از حد تثبیت نشده باشد. به نظر او کمتر انسانی متعارف به حساب می‌آید و هر فردی به نحوی نامتعارف است. فروید انسان نامتعارف را به دو گروه روان‌نژند و روان‌پریش تقسیم می‌کند و هسته مرکزی بیماری روانی را اضطراب می‌داند. به عقیده فروید نوع مکانیزم­های دفاعی مورد استفاده افراد سالم روان‌نژند و روان‌پریش متفاوت است. شخص سالم از مکانیزم­های دفاعی نوع­دوستی، پیش‌بینی، شوخ‌طبعی، والایش و سرکوب استفاده می‌کند (نجات، ۱۳۷۸).

۲-۵٫ شادکامی

۲-۵-۱٫ تعريف شادکامي

ازآن­جاکه شادي يکي از هيجانات اساسي بشر است، لذا هر کس به فراخور خود آن را تجربه مي‌نمايد؛ اما تعريف شادي به سادگي تجربه‌ي آن نيست. افلاطون در کتاب جمهوري به سه عنصر در وجود انسان اشاره مي‌کند که عبارت‌اند از: قوه عقل يا استدلال، احساسات و اميال. افلاطون شادي را حالتي از انسان می‌داند که بين اين سه عنصر تعادل و هماهنگي وجود داشته باشد (ديکي، ۱۹۹۹). ارسطو شادي را زندگي معنوي مي‌داند (آيزنک، ترجمه: فارسي ۱۳۷۸). جان لاک و جرمی بنتام معتقدند که شادي مبتني بر تعداد وقايع لذت‌بخش است (آيزنک، ترجمه فارسي ۱۳۷۸). آرجيل و همکاران (۱۹۹۵) شادي را ترکيبي از وجود عاطفه مثبت، فقدان عاطفه منفي و رضايت از زندگي مي‌دانند.

جامع‌ترين و درعین‌حال عملياتي‌ترين تعريف شادماني را وينهوون (۱۹۸۸) ارائه مي‌دهد. به نظر او، شادماني به قضاوت فرد از درجه يا ميزان مطلوبيت کيفيت کل زندگی‌اش اطلاق مي‌گردد. به عبارت ديگر، شادماني به اين معناست که فرد چه‌قدر زندگي خود را دوست دارد.

۲-۵-۲٫ شادکامی و سلامت

سلامت و شادماني با یکدیگر ارتباط دارند. برخي از تحقيقات از جمله مطالعات علي‌پور، نوربالا، اژه‌اي و مطيعيان (۱۳۷۹) بيانگر اين نکته هستند که شادي، دستگاه ايمني را تقويت مي‌کند و تقويت دستگاه ايمني، سلامت فرد را بهبود مي‌بخشد. سالوي، راتمن، دتولر، دولر و استوارد (۲۰۰۱) نيز معتقد‌ند که عواطف مثبت،‌ به خصوص شادي، فعاليت‌هاي قلبي عروقي و سيستم ايمني را بهبود مي‌بخشد.

وينهوون (۱۹۸۸) نيز ارتباط شادماني با سلامت را چنين بيان مي‌کند که اولاً، فقدان شادماني استرس‌زاست و استرس مي‌تواند بيماري‌هاي خطرناکي توليد کند. ثانياً، فرد شادمان در صورت مواجهه با يک بيماري سخت بهتر مي‌تواند از پس آن برآید و ثالثاً شادماني براي رشد رواني فرد لازم و مفيد است، زيرا شادماني به شخص کمک می‌کند که با فشارهاي روحي مقابله کند. برخي ديگر از صاحب‌نظران از جمله مايرز (۱۹۹۲) معتقدند که وجود سلامت شرط اول شادماني است (میرشاه جعفری، ۱۳۸۱).

دانلود فایل

 

مبانی نظری وپژوهش سلامت روان وایمان با شادکامی,پیشینه و مبانی نظری وپژوهش سلامت روان وایمان با شادکامی,مبانی نظری سلامت روان وایمان با شادکامی,پیشینه پژوهش سلامت روان وایمان با شادکامی,پیشینه و مبانی نظری وپژوهش سلامت روان با شادکامی,پیشینه و مب

پس از انتقال از سایت تعمیرات نرم افزاری به سایت اصلی در قسمت پایین صفحه روی پرداخت کلیک نمایید. پس از پرداخت مبلغ فایلهای پولی لینک های دانلود را مشاهده خواهید کرد
You might also like