مقاله آشنائی با پروتكل HTTP – دانلود

مقاله آشنائی با پروتكل HTTP

فرمت فایل : doc

سایز محصول : ۷۷ کیلو بایت

تعداد صفحات : ۲۲

در اینترنت همانند سایر شبكه های كامپیوتری از پروتكل های متعدد و با اهداف مختلف استفاده می گردد. هر پروتكل از یك ساختار خاص برای ارسال و دریافت اطلاعات (بسته های اطلاعاتی ) استفاده نموده و ترافیك مختص به خود را در شبكه ایجاد می نماید . HTTP(برگرفته از Hyper Text Transfer Protocol) ، یكی از متداولترین پروتكل های لایه application استكه مسئولیت ارتباط بین سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان وب را برعهده دارد.
در ادامه باپروتكلفوقبیشتر آشنا خواهیم شد.

پروتكل HTTP چیست ؟
دنیای شبكه های كامپیوتری دارای عمری چند ساله است و بسیاری از كاربران ، ضرورت استفاده از شبكه را همزمان با متداول شدن اینترنت در اوایل سال ۱۹۹۰ دریافتند . عمومیت اینترنت، رشد و گسترش شبكه های كامپیوتر‌ی را به دنبال داشته است . اینترنت نیز با سرعتی باورنكردنی رشد و امروزه شاهد ایجاد ده ها میلیون وب سایت در طی یك سال در این عرصه می باشیم .
تمامی وب سایت های موجود بر روی‌ اینترنت از پروتكل HTTP استفاده می نمایند . با این كه پروتكل HTTP با استفاده از پروتكل های دیگری نظیر IP و TCP ماموریت خود را انجام می دهد ، ولی این پروتكل HTTP است كه به عنوان زبان مشترك ارتباطی بین سرویس گیرنده و سرویس دهنده وب به رسمیت شناخته شده و از‌ آن استفاده می گردد . در واقع مرورگر وب صدای خود را با استفاده از پروتكل HTTP به گوش سرویس دهنده وب رساندهو از وی درخواست یك صفحه وب را می نماید.
به منظور انجام یك تراكنش موفقیت آمیز بین سرویس گیرندگان وب ( نظیر IE ) و سرویس دهندگان وب ( نظیر IIS ) ، به اطلاعات زیادی نیاز خواهد بود . پس از handshake پروتكل TCP/IP ، مرورگر اطلاعات گسترده ای را ‌ برای سرویس دهنده وب ارسال می نماید ….

مقاله آشنائی با پروتكل HTTP ;دانلود مقاله آشنائی با پروتكل HTTP ;آشنائی با پروتكل HTTP ;پروتكل HTTP ;پروتكل HTTP چیست

پس از انتقال از سایت تعمیرات نرم افزاری به سایت اصلی در قسمت پایین صفحه روی پرداخت کلیک نمایید. پس از پرداخت مبلغ فایلهای پولی لینک های دانلود را مشاهده خواهید کرد
You might also like