آموزش کشت ذرت دانه ای و علوفه ای – دانلود

ارائه فایل تست شده و بدون مشکل آموزش کشت ذرت دانه ای و علوفه ای از دسته کشاورزی و زراعت بدون مشکل خاموشی و هر گونه مشکل در قالب zip و بسیار فشرده شده بدون پسورد

سایت تعمیرات نرم افزاری  مفتخر است که فایل آموزش کشت ذرت دانه ای و علوفه ای از فایلهای پر مخاطب در ارتباط با موبایل و تبلت ، امنیتی ، اندروید و دیگر نرم افزار های آماده و تست شده می باشد، فایل نامبرده بسیار کم یاب بوده و تنها در چند سایت محدود ایرانی و به قیمتهای بسیار بالا بفروش می رسد که در این سایت  به ارزانی اقدام به خرید فایل نمائید.آموزش کشت ذرت دانه ای و علوفه ای را با مشخصات زیر  از دسته کشاورزی و زراعت دانلود نمایید. تعمیرات نرم افزاری  جهت ارتباط با ما از لینک زیر استفاده نمائید

آموزش کشت ذرت دانه ای و علوفه ای

آموزش-کشت-ذرت-دانه-ای-و-علوفه-ای

این تحقیق در مورد آموزش کشت ذرت دانه ای و علوفه ای در ۶۰ صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش می باشد.

فهرست مطالب

مقدمه. ۳

منشأ و تاریخچه ذرت.. ۴

ذرت بلوری ( ذرت دانه سخت.. ۶

الف : كاشت.. ۱۷

ب _ داشت : ۱۷

ج _برداشت : ۱۹

آموزش کاشت ذرت.. ۱۹

انواع ذرت.. ۱۹

شرایط آب و هوایی برای رشد ذرت.. ۲۰

خاک مناسب برای رشد ذرت.. ۲۰

روش کاشت ذرت.. ۲۰

مشخصات گیاه شناسی. ۲۳

تولید کننده‌های ذرت.. ۲۳

تاریخچه. ۲۳

انواع ذرت.. ۲۴

ذرت بو داده ۲۴

ذرت سخت.. ۲۴

ذرت دندان اسبی. ۲۵

ذرت نرم یا آردی. ۲۵

ذرت شیرین. ۲۵

ذرت مومی. ۲۵

آندوسپرم ذرت مومی. ۲۵

شرایط لازم برای رشد گیاه ۲۵

دما ۲۵

آب.. ۲۶

خاک.. ۲۶

زمان کاشت ذرت.. ۲۶

کود ۲۶

آفات و بیماریهای ذرت.. ۲۶

برداشت محصول. ۲۷

موارد استفاده از ذرت.. ۲۷

مشخصات گیاهشناسی: ۲۸

تناوب زراعی : ۳۳

نیازغذایی : ۳۴

منشأ و تارخچه ذرت.. ۳۶

اهمیت و ارزش غذایی ذرت.. ۳۶

خواص گیاه شناسی ذرت.. ۳۷

ذرت غلاف دار: ۴۰

خاک مناسب ذرت : ۴۱

عملیات کاشت ذرت.. ۴۷

عملیات داشت ذرت.. ۵۰

آبیاری: ۵۰

عملیات کولتیواتور : ۵۱

برداشت ذرت.. ۵۲

برداشت ذرت سیلوئی: ۵۳

تهیه زمین : ۵۳

انتخاب بذر : ۵۴

میزان بذر : ۵۶

روش های کاشت : ۵۷

کنترل علف های هرز : ۵۷

مهمترین مراحل آبیاری ذرت عبارتند از : ۵۸

عملیات برداشت : ۵۹

توصیه ها : ۶۰

منبع. ۶۱

 
مقدمه
منشأ اولیه ذرت آمریکا است . ذرت اصلی ترین زراعت جهت تأمین مواد غذایی در مکزیک ، آمریکای مرکزی و جنوبی قبل از کشف قاره جدید بوده است .ذرت یکی از غلات مهم و پر محصول و دارای اهمیت در تغذیه می باشد. از نظر سطح کشت بعد از گندم و برنج سومین غله به حساب می اید و بیش از ۴۵ درصد ذرت دنیا در امریکا تولید می شود. مهمترین مناطق کشت ذرت در ایران استانهای مغان ، اردبیل ، مازندران ، گرگان و اطراف تهران می باشد . بنا به امار سال ۱۳۸۲ سطح کشت ذرت دانه ای در ایران حدود ۲۱۰ هزار هکتار بوده که نزدیک به ۲ میلیون تن عملکرد دانه داشته است بیشترین سطح کشت مریوط به استان فارس در حدود ۱۰۰ هزار هکتار بوده که تولید ان بیش از ۶ هزار تن ذرت دانه ای بوده که مقام اول کشوری را دارد. ذرت به عنوان گیاه دنیای جدید شناخته شده که حدود ۳ هزار سال قبل از میلاد در امریکای جنوبی وجود داشته و بعد از سفر کریستف کلومب یعنی در ۱۴۹۴ میلادی از کوبا به اروپا و از انجا به اسیا منتقل شد.

منشأ و تاریخچه ذرت  تحقیقات باستانشناسی در کشور مکزیک مشخص نموده است که ذرت حدوداً ۴۵۰۰ سال قبل از تاریخ در آنجا کشت می گردید . سه مبداء اولیه برای ذرت ذکر می نمایند که این سه مبداء منطبق با سه تمدن بزرگ در آمریکای جنوبی و مرکزی بوده ( inca در پرو Aztec در مکزیک ، Maya در گواتمالا)‌پس از کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب در سال ۱۴۹۳ ذرت وارد اسپانیا گردید و از آنجا به ایتالیا و پرتغال و سایر کشورهای اروپائی گسترش یافت. پرتغالیها در اوایل قرن شانزدهم میلادی ذرت را وارد اندونزی ، افریقا ، هندوستان و چین نمودند. وارد شدن ذرت به ایران در سال ۹۲۱ شمسی توسط پرتغالیها صورت گرفت و از آن به بعد بعنوان یک زراعت فرعی در حاشیه مزارع و باغات صیفی کشت می گردید. در ایران ذرت از سه دهه پیش رفته رفته جای خود را باز کرد و در سال ۱۳۵۳ جزء طرح های افزایش تولید جای داده شد.
اهمیت و ارزش غذایی ذرت
ذرت به دلیل خصوصیات خیلی زیاد خود مخصوصاً بدلیل قدرت سازگاری به شرایط اقلیمی گوناگونی که دارد خیلی زود در تمام دنیا گسترش یافت و مکان سوم را بعد از گندم و برنج از نظر سطح زیر کشت به خود اختصاص داده . گیاه ذرت مواد قندی و نشاسته زیادی دارد و عملکرد محصول ذرت علوفه ای بیش از ۸۰ تن در هکتار است. این گیاه یکی از بهترین گیاهان برای تولید علوفه سبز ، سیلو و دانه است.
ذرت علوفه ای ، علوفه بسیار خوشخوراکی جهت گاو و گوسفند است و شرایط مکانیزاسیون را بخوبی می پذیرد این نوع ذرت دارای مــــقادیر خیلی زیادی مواد معدنی مخصوصاً N.P.K CA. در مقایسه با موقعی است که بصورت دانه مصرف می گردد. در یک ســـــری آزمایش مشخص شده است که حدود ۵۰% ماده خشک در برگ و ساقه ذخیره می گردد، همچنین حدود ۳۷% ازت ، ۲۶% فسفر و ۶۱% پتاس و ۷۹% کلسیم در برگ و ساقه موجود می باشد. علوفه این نوع ذرت غنی از مواد گلوسیدی و انرژی زا و فقیر از پروتئین است به همین دلیل این نوع علوفه را باید همراه با علوفه هائی که غنی از پروتئین هستند. بطور مخلوط در جیره غذایی دام وارد نمود. در ضمن ذرت فوق العاده سهل الهضم بوده و سیلوی آن برای دامهای پرواری عالیترین غذا است.
عوامل دیگری که باعث گردید این گیاه به مقدار خیلی زیاد گسترش یابد عبارتند از :
۱٫ مقاومت خیلی زیاد نسبت به خشکی و ورس
۲٫ عملکرد زیاد آن در هکتار
۳٫ قدرت پذیرش مکانیزاسیون در مراحل مختلف کاشت، داشت ، برداشت
۴٫ پذیرش کشتهای متوالی به مدت چند سال
۵٫ سهم عمده و نقش روز افزون ذرت در تأمین مواد غذایی مورد نیاز انسانها ، دام و طیور و مصارف صنعتی
۶٫ ارزش علوفه ای دانه و کاه ذر
خواص گیاه شناسی ذرت
ذرت گیاهی است یک پایه بدین معنی که گلهای نر و ماده جدا از هم ولی بر روی یک پایه قرار دارند. ذرت دارای ساقه استوانه ای می باشد که در مقطع عرضی بیضوی است. ارتفاع ساقه بسیار متغیر و بسته به شرایط اقلیمی به ۸ متر هم می رسد ولی بطور معمول ساقه ذرت ۳-۵/۱ مـــــتر طول دارد ضمناً ساقه ذرت تقریباً ۳ سانتی متر و حدود۸ تا ۱۲ میان گره می باشد.
برگهای ذرت شبیه سایر غلات شامل پهنک برگ و غلاف است . غلاف برگ ذرت ساقه را در آغــوش می گیرد و طول برگ به ۸۰-۳۰ سانتی متر و عرض آن به ۱۰ سانتی متر می رسد
تعداد برگهای ذرت بطور متوسط بین ۱۲تا۱۸ عدد است .واریته های زودرس تعداد برگ کمتر و ارقام دیررس برگ بیشتری دارند. ذرت دارای ریشه های قوی و انبوه ولی سطحی است.
همانطور که اشاره شد ذرت گیاهی است یک پایه و در نتیجه بعلت جدا بودن اعضاء زایشی گرده افشانی آن بطور غیر مستقیم و بیشتر بــــــوسیله باد صورت می گیرد و باد می تواند گرده ها را تا چندین کیلومتر منتقل نماید. تحت شرایط عادی مدت ۲۴ساعت زمان لازم است تا عمل باروری یک بلال بطور کامل صورت گیرد.

دانلود فایل

 

آموزش کشت ذرت دانه ای و علوفه ای,ذرت علوفه ای,ذرت,ذرت دانه ای,کشت ذرت,انواع ذرت,کاشت ذرت,برداشت ذرت,ذرت شیرین,corn

پس از انتقال از سایت تعمیرات نرم افزاری به سایت اصلی در قسمت پایین صفحه روی پرداخت کلیک نمایید. پس از پرداخت مبلغ فایلهای پولی لینک های دانلود را مشاهده خواهید کرد
You might also like