تحقیق تاثیر اقلیم بر ساختمان سازی – دانلود

ارائه فایل تست شده و بدون مشکل تحقیق تاثیر اقلیم بر ساختمان سازی از دسته معماری بدون مشکل خاموشی و هر گونه مشکل در قالب zip و بسیار فشرده شده بدون پسورد

سایت تعمیرات نرم افزاری  مفتخر است که فایل تحقیق تاثیر اقلیم بر ساختمان سازی از فایلهای پر مخاطب در ارتباط با موبایل و تبلت ، امنیتی ، اندروید و دیگر نرم افزار های آماده و تست شده می باشد، فایل نامبرده بسیار کم یاب بوده و تنها در چند سایت محدود ایرانی و به قیمتهای بسیار بالا بفروش می رسد که در این سایت  به ارزانی اقدام به خرید فایل نمائید.تحقیق تاثیر اقلیم بر ساختمان سازی را با مشخصات زیر  از دسته معماری دانلود نمایید. تعمیرات نرم افزاری  جهت ارتباط با ما از لینک زیر استفاده نمائید

تحقیق تاثیر اقلیم بر ساختمان سازی

تحقیق-تاثیر-اقلیم-بر-ساختمان-سازی

این تحقیق در مورد تاثیر اقلیم بر ساختمان سازی در 55 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش می باشد.

فهرست

مقدمه. 4

فرم ساختمان در رابطه با اقلیم : 4

انواع ساختمان.. 4

فرم ساختمان در اقلیم گرم و خشک : 4

بافت روستایی : 5

اقلیم گرم و خشک : 7

اقلیم سرد: 8

انسان، طبیعت: 8

معماری.. 10

گنبد در اقلیم گرم و خشک…. 10

نوع مصالح : 11

ساختمان های گلی : 11

ساختمان های خشتی : 12

ساختمان و انواع آن.. 14

انواع ساختمان.. 15

انواع ساختمان از لحاظ مصالح مصرفی.. 15

ساختمان‌های بتنی.. 15

ساختمان‌های فلزی.. 15

ساختمان‌های آجری.. 15

ساختمان‌های خشتی و گلی.. 16

ساختمان‌های چوبی.. 16

ساختمان‌های ترکیبی.. 16

نقش کلافهای افقی در مقاوم‌سازی لرزه‌ای ساختمانهای آجری.. 16

مقاوم سازی ساختمانهای آجری غیرمسلح موجود. 17

اقلیم های ایران.. 18

طراحی اقلیمی.. 18

اصول طراحی اقلیمی.. 18

موقعیت ساختمان در پلان.. 19

منطقه معتدل و مرطوب… 20

منطقه گرم و خشك…. 22

منطقۀ گرم و مرطوب… 22

منطقۀ سرد. 25

مصالح ساختمانی.. 26

منطقه معتدل و مرطوب… 26

منطقه گرم و خشك…. 26

منطقه گرم و مرطوب… 27

منطقه سرد. 28

شکل بنا و تعادل حرارتی : 35

شکل بنا و برف و باران : 37

شکل بنا و باد : 37

تاثیر اقلیم در ساختمان سازی و انواع ساختمان.. 39

اقلیم در ساختمان.. 40

فرم ساختمان در رابطه با اقلیم : 40

فرم ساختمان در اقلیم گرم و خشک : 41

بافت روستایی : 41

طارمه. 43

شنا سیل : 43

تقسیمات اقلیمی در ایران.. 44

مصالح بومی در ساختمان های مناطق معتدل و مرطوب… 44

اقلیم سرد و کوهستانی.. 45

مصالح بومی در ساختمان های مناطق سرد و کوهستانی.. 45

اقلیم گرم و مرطوب… 46

مصالح بومی مناطق گرم و مرطوب… 46

وابستگی شکل ساختمان به اقلیم.. 48

جهت گیری مناسب ساختمان.. 49

مدل سازی ساختمان مورد نظر. 51

نتیجه گیری.. 52

مراجع.. 53

 

مقدمه

ساختِمان سازه‌ای است که برای سکونت و به عنوان سرپناه یا برای کار ساخته می‌شود که محیط را به دو بخش بیرون و درون تقسیم می‌کند. ساختمان‌هایی که از نظر بلندا از اندازه مشخصی بلندتر باشند ساختمان‌های بلندمرتبه گفته می‌شود. در ایران ساختمان بلندمرتبه طبق مصوبه سال ۱۳۷۷ شورای عالی شهرسازی و معماری به ساختمان‌های بالاتر از شش طبقه گفته می‌شود.

 ساختمان‌های بسیار بلند نیز اصطلاحاً آسمان‌خراش یا برج نامیده می‌شوند.به ساختمان‌های بزرگ و باارزش قدیمی بیشتر عِمارَت گفته می‌شود.

انواع ساختمان

در معنای کلی هر سازه‌ای را می‌توان ساختمان نامید، در اینجا منظور از ساختمان بناهای ساخته شده با مصالح بنایی (آهن، سیمان، گچ، آجر و …) می‌باشد.

اصولا ساختمان را از لحاظ مصالح مصرفی و نوع کاربرد آن می‌توان به دو دسته تقسیم نمود. در تاریخ طبیعی قانونی وجود دارد که می گوید فقط انواع و گونه هایی می توانند به حیاط خود ادامه دهند که بتوانند با محیط خود هماهنگی ایجاد کنند و با مصالح خود جور درآمده و با تمام نیروهای داخلی و خارجی که روبرو هستند سازگار باشند. بررسی شکل گیاهان در مناطق اقلیمی مختلف، شباهتی را بین شکل گیاهان و ساختمانهای آن مناطق آشکار می سازد. عوامل اقلیمی در شکل گیری موجودات واقعیتی شناخته شده است.

 این تشابه به دلیل آن است که عوامل که در شکل دادن به گیاه تأثیر دارند در شکل دادن به محیط انسانی نیز می توانند به همان اندازه مؤثر باشند.

فرم ساختمان در اقلیم گرم و خشک :

در رابطه با شرایط زمستان این مناطق، فرم ساختمان در طول محور شرقی – غربی گسترش یابد، اما شرایط تابستانی حکم بر فشردگی ساختمان نموده و داشتن فرمی مکعب شکل را ضروری می نماید. در هر صورت با بریدن قسمتی از این مکعب و پر نمودن حفره ایجاد شده با سایه (سایه دیوار، درخت، پیچیک و …) و هوای خنک شده بوسیله تبخیر آب سطح چمن، برگ درختان، حوض و فواره می توان اقلیم نسبتاً مطلوبی در ساختمان ایجاد نمود، در اطراف این باغچه داخلی، پلان ساختمان می تواند آزاد باشد. بدین ترتیب پلان کلی ساختمان در این مناطق به طرف داخل معطوف می گردد.

به طور کلی مشکلات فراوانی جهت هماهنگ کردن بیشتر ساختمان با اقلیم و جغرافیای منطقه وجود داشته که معماری سنتی ما در اثر تجربه به چند هزار ساله، راه حلهای منطقی برای یک زندگی دلپذیر در این مناطق فراهم نموده است.

بافت روستایی :

شکل پذیری بافت روستایی و تطبیق شرایط زندگی، عوامل طبیعی و همچنین استفاده از این عوامل در شرایط بسیار نامساعد آب و هوایی در این مناطق قابل توجه است. به جرأت می توان بیان نمود که یکی از دستاوردهای بسیار مهم معماری سنتی ما در همین تطبیق و فراهم نمودن محیط مناسب زندگی در این مناطق خشک و بی آب و علف است.

کلیات یک بافت روستایی به قرار زیر است :

الف) بافت بسیار متراکم

ب) فضای کاملاً محصور

ج) کوچه باریک و نامنظم و بعضاً پوشیده باطاق

د) ساختمانهای متصل به هم

دانلود فایل

 

تاثیر اقلیم بر ساختمان سازی,اقلیم,معماری اقلیمی,وابستگی شکل ساختمان به اقلیم,مصالح بومی در ساختمان های,تقسیمات اقلیمی در ایران,اقلیم در ساختمان,اصول طراحی اقلیمی,فرم ساختمان در رابطه با اقلیم ,تاثیر اقلیم بر معماری,معماری طبیعت,اقلیم و ساخ,,,

پس از انتقال از سایت تعمیرات نرم افزاری به سایت اصلی در قسمت پایین صفحه روی پرداخت کلیک نمایید. پس از پرداخت مبلغ فایلهای پولی لینک های دانلود را مشاهده خواهید کرد
You might also like